Fenomenlerin Kazancı

Merhabalar, bugün benim ve sizlerin de çok merak ettiği bir konu olan “instagram fenomenleri ne kadar kazanıyor” anlatmaya çalışacağım.

Son zamanlarda oldukça popüler bir halen gelen fenomenlik olayı artık farklı boyutlara geçmeye başladı. Fenomenler artık sadece instagramdan elde ettikleri gelirler ile geçinebiliyorlar. Buda sosyal medyanın ne kadar geliştiğinin bir göstergesidir. Aslına bakarsak diğer ülkelerde çok daha önceden bu kazançlar elde ediliyordu ancak her zaman olduğu gibi bu kazanç durumu da ülkemize çok sonradan geldi.

Hepimiz belli başlı instagram fenomenlerini takip ediyoruzdur. Ve paylaşımlarına baktığımızda genel de günlük 1-2 tane reklam görürüz. Bu reklamlar genelde bir ayakkabı satıcısı veya tişört satan butiklere aittir. Bazı zamanlar farklı reklamlarda görme oranımız vardır.

Bazı fenomenler daha çok hikaye kısmından reklam paylaşırken bazı fenomenler ise gönderi olarak reklam paylaşıyorlar. Bu reklamların fiyatları sürekli değişiklik gösteriyor. Çünkü belirli bir fiyat politikası olmadığı için, fenomenler istediği fiyatı verebiliyorlar.

Hikayede paylaşılan reklamların fiyatları genel olarak daha düşük oluyor. Gönderi fiyatları ise daha pahalı oluyor diye biliyoruz.

Şimdi benimde çalıştığım bazı fenomenlerden yola çıkarak bir fiyat analizi yapabiliriz.

1 milyon civarı takipçisi olan bir fenomen hikayede paylaştığı bir reklamdan 500-1000 tl arasında para kazanmaktadır. Gönderi olarak paylaştığı reklamdan ise 1000-2000 civarı para kazanmaktadırlar.

Bu makalemde de sizleri birazda olsa aydınlatmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir