İnstagram Fenomenlerine Reklam Vermek

İnstagram Fenomenlerine Reklam Vermek

 

Merhabalar, bugün son zamanlarda gittikçe artan bir durum olan “instagram fenomenlerine reklam vermek” konusu hakkında sizlerle biraz konuşacağım.

Daha önceki makalelerimde sizlere instagram’a sponsorlu reklam vermeyi anlatmıştım. İyi kullanıldığında gayet yararlı olabileceğini söylemiştim.

Bu makalemde ise instagram’da binlerce, milyonlarca takipçiye sahip olan instagram fenomenlerine reklam vererek ürünümüzü satmayı veya takipçi sayımızı arttırmayı anlatacağım.

Öncelikle seçeceğiniz fenomenin sizin ürününüzle veya sayfanızla alakalı olması lazım. Çünkü onu takip eden insanlarda bu ürünle veya sayfayla alakalı insanlardır. O yüzden bu hususa çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Bize uygun fenomeni seçtikten sonra, ona paylaştıracağımız görseli hazırlamak gerekiyor. Bu görseli kendiniz değil de işinde başarılı bir grafik tasarımcıya tasarlatmanız daha mantıklı olacaktır.

Görsel işini de hallettikten sonra reklam vermeye hazırız. İsterseniz normal fotoğraf olarak paylaştırabilirsiniz isteseniz de hikaye yani 1 gün kalacak şekilde paylaştırabilirsiniz. Bu tamamen size ve bütçenize kalmış bir durum

Bütçe demişken de reklam fiyatları, reklam vereceğiniz fenomenin takipçi ve beğeni sayısına göre değişmektedir. Fenomen reklam için kafasına göre bir fiyat belirleyebilir, yani bir fiyat tablosu yoktur, alt limit üst limit gibi bir durumda söz konusu değildir.

Bütçeyi de hallettikten sonra reklamınızı verebilir ve paranızın hakkını almaya başlayabilirsiniz. Şahsen benim düşüncem ise fenomenlere reklam vermektir. Çünkü direkt olarak müşteriye ulaşmış oluyorsunuz.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir