instagram hesabım çalındı

Günümüzde sosyal medya sitelerinin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Buna göre evimizde ailemizden birisi gibi sosyal medya siteleri ile sürekli olarak içli dışlı olduğumuz da bilinen bir gerçektir. Kısa sürede bu kadar hızlı bir şekilde hayatımıza giren bu sosyal platformlara girmediğimiz zaman bile sanki asosyal insanlarmışız gibi kendimizi görmekteyiz. Siz her ne kadar kullanmak istemesiniz bil asosyal sözünü başkalarından duyabilmektesiniz. Bugün her akıllı telefonun olmazsa olmazlarından birisi haline gelen instagram konusunu ele alarak bazı sorunlarla karşılaştığınızda neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız. Konumuzun başlığında belirtmiş olduğumuz instagram hesabım çalındı diyenlerdenseniz eğer konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Neden çalındı, instagram güvensiz mi ya da siz ne kadar güvenliği iyi bir şekilde sağladınız kısaca göz atalım.

Öncelikle web sistemlerinde eskisi gibi şifrelerin hacklenmesi ya da çalınması çok mümkün görülmemektedir. Eski zamanlarda şifreleme türü olarak insanlara gizli soru olarak aslında cevabı da mümkün olan sorular sorulmaktaydı. Bunlardan birisi ‘’ çocukluk arkadaşınızın adı nedir ‘’ gibi sizin çocukluk arkadaşlarınız hesap şifrenizi sıfırlamak istediklerinde o mevcut isimleri denediğinde hesap şifresi olduğu gibi karşı tarafın eline geçirilmekteydi. Bunlar ‘’ annenizin adı nedir, hangi takımı tutuyorsunuz ‘’ gibi örneklendirilebilir. Ancak şimdiki sistem bu şekilde değildir. İlk olarak şifrelerde büyük harf, küçük harf ve karakter zorunluluğu getirilmektedir. Birbiri adına sıralanmış şifreler kabul edilmediği gibi doğum tarihiniz gibi basit şifreler sistem tarafından direkt olarak ret edilmektedir. instagram hesabım çalındı diyorsanız eğer muhtemelen siz yanlış şeyler yapmışsınız demektir.

İnstagram hesabınız çalındı ise muhtemelen şifrenizi çok basit yapmış olabilirsiniz. Birisiyle paylaşmış olabilir ya da şifremi unuttum sorularına bir başkasının erişebileceği türden ayar girmiş olabilirsiniz. Bunların başında eğer instagram hesabınıza girmiş olduğunuz telefon numarası bir başkasına geçmiş ise instagram hesabım çalındı diyebilirsiniz. Eğer gerçekten çalındı diyorsanız sizi anlatan bir özgeçmiş hikayeniz ile birlikte kimlik fotokopiniz ve resminizi instagram yetkililerine ulaştırmanız durumunda hesabınızı geri alma gibi bir şeyin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir