instagram mavi tik

Son zamanların en fenomen sosyal paylaşım sitelerinden olan instagram 2010 yılında kurulmuş olup, kısa süre sonun da facebook tarafından satın alınarak hızla ilerlemiştir. Kendisine sürekli olarak güncelleme getiren instagrama talep oldukça yoğundur. Bunun yegâne temeli ise fotoğraf odaklı bir sosyal paylaşım sitesi olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle son zamanlar da hızla gelişen akıllı telefonların kamera özelliklerinin oldukça büyümesi üzerine kullanıcılar telefonlardan sürekli olarak anlık fotoğraf çekinmektedir. Bu fotoğrafları ise facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine atarak yaşamlarında hareketleri arkadaşları ile paylaşmaktadır. İşte tam da bu sırada gelişen ve büyüyen instagram tamimiyle fotoğraf odaklı olması sayesinde kazanç sağlamaktadır. Tabi ki yeni geliştirdiği güncellemeleri de görmezden gelmemek gerekmektedir. Hikâye, canlı yayın ve özellikle son zamanlarda gelişen instagram mavi tik özellikleri oldukça merak edilmektedir. Bu özellikleri sizler için araştırdık ve nasıl yapıldığı hakkında bilgileri sizlere sunacağız.

İnstagram hikâye, anlık olarak 24 saat içersin de çekilmiş olan fotoğrafı hikâye kısmına koyarak sadece arkadaşlarınızın 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde görmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde dolan 24 saat sonun da fotoğraf kaybolacaktır. Canlı yayın ise aynı şekilde canlı olarak izlenebilirken aynı zamanda ise 24 saatlik zaman dilimi içersin de paylaşım yapabilir ve hikâye kısmın da yayınlayabilirsiniz. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi ise instagram mavi tik olup, bu konuya da aydınlık getirmek gerekir ise kısaca onaylı hesap anlamını taşımaktadır.

instagram mavi tik almak için ise sadece ünlüler başvuruda bulunarak onlar mavi tik işaretine sahip olabiliyor. Bunun nedeni ise ünlüler adına açılmış sayfaların gerçekte o kişiymiş gibi davranarak inşaları kandırması, onlara gerçek olmayan bilgileri gerçekmiş gibi arz etmesi insanları oldukça zor duruma düşürürken aynı zaman da ünlü kişileri de zan altında bırakmaktadır. Özellikle sosyal medya hesaplarının çoğalması ile bu durum ile oldukça artmış olup, daha çok can sıkmaktadır. Bunların önüne geçilmek için mavi tik şuan ünlüler tarafından kullanıma açılmış ve birçok ünlü tarafından kullanılmaktadır. Bunun başvuru yöntemi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir