instagram özellikleri

Sosyal medya sitelerinin önemini artık bilmeyenimiz yoktur. Gerek reklam konusundaki gücünü, gerekse ticaret hatta insanların eğlence amaçlı zaman geçirerek eğlendikleri yer olarak bilinmektedir. Ancak bunların arasında en büyük olanı ise hiç şüphesiz reklam olmaktadır. Malum instagram her ne kadar eğlence amaçlı oluşturulmuş bir platform olsa da Dünyada ve ülkemizde ticaret yapanlarında ekmek kapısı olmaktadır. Fotoğraf paylaşımı yapılan bir platform olduğu için insanlar satacakları ürünlerin fotoğraflarını paylaşarak satış konusunda aktif olmaktadırlar. Mesela ayakkabı satışı yapan bir mağazanın mutlaka instagram hesabı vardır. Mağazasında satmış olduğu ayakkabıların birkaç tanesinin fotoğrafını çekerek instagramda yayınlamasıyla ticari hayatı başlamaktadır. Bu neticede ise internet üzerinden satış yapmaya başlayacaktır. Aynı zamanda ödeme konusunda da kapıda ödeme seçeneklerinden müşterilerinin faydalanmasını sağlarsa tadından yenmez diyebiliriz. İnstagram yetkilileri ise bu durum konusunda instagram özellikleri adı altında bir çok geliştirme yapmıştır. Bunlarda bazılarını sizlere yazımızın devamında sunacağız. Bakalım bizleri neler karşılaşmış, neler yenilenmiş ve gelecekte neler karşımıza çıkmaya devam edecek!

Özellikle de instagram’ın Facebook tarafından 2010 yılında satın alınmasından sonra önemli bir yükseliş yaptığını görmekteyiz. Şuan için Facebook instagram’dan sonra geliyor diyebiliriz. Çünkü instagramda ilk paragrafımıza da belirttiğimiz gibi ticaret daha çok ön planda diyebiliriz. Mesela sizin bir instagram hesabınız var. Butik sayfalarını ziyaret ederek takip etmeye başladığınız zaman o butik mağazasının sahibinin satış için instagram sayfasına yüklediği ürünler direkt olarak sizin karşınıza çıkmaktadır. Sizde beğenmeniz durumunda hemen DM yolu ile iletişime geçerek instagram üzerinden alışveriş yapmış olursunuz. Bu durumu kolaylaştırmak adına instagram özellikleri adı altında yenilikler de getirildi diyebiliriz.

Bir diğer instagram özellikleri arasında en çok tercih edilen ve büyük bir yankı uyandıran canlı yayın dönemi geçtiğimiz aylarda ortaya çıkarılmıştı. İnstagram yöneticileri ilk olarak farklı ülkelerde test yayını yaptıktan sonra direkt olarak Türkiye’deki instagram kullanıcılarına canlı yayın dönemini başlattı diyebilmekteyiz. Canlı yayın haricinde instagram üzerinden video paylaşımlarının yapılması da sonradan gelen özellikler arasındadır. Daha birçok özelliği bulunan instagram ile hala tanışmadıysanız bir an önce bu durum karşısında atik ve pratik olmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir