İnstagram’a Reklam Vermek

Merhabalar, bugün sizlere çoğunuzun merak ettiği bir konudan bahsedeceğim. Milyonlarca kişinin kullandığıİnstagram’da gezinirken “Sponsorlu Bağlantı” diye bir gönderiyi hepimiz görmüşüzdür.

İşte bu reklamlar, belirli bir ücret karşılığında İnstagram’ın ana sayfasında yayınlanıyor. Şimdi ise asıl sorumuzun cevabını vermeye başlayalım.

İnstagram da Sponsorlu Reklam Vermek İşe Yarıyor Mu ?

Öncelikle bu sorunun cevabını vermek için elimizde bir reklam örneği olması gerekiyor. Yani örnek vermek gerekirse, bir ayakkabı satacağız. Bu ayakkabıyı satmak için de insanlara firmamızı göstermemiz gerek. Bunun içinde İnstagram’areklam vermemiz gerekiyor.

Öncelikle reklamın daha çok işe yaraması için güzel bir görsel veya video hazırlamanız gerekmekte. Görseli veya videoyu hazırladıktan sonra kendimize göre bir kitle seçmemiz lazım. Örneğimizden devam edersek ayakkabıyı 13-14 yaşındaki kişiler alamayacağına göre bizim 18-40 yaş aralığına reklam vermemiz daha uygun olur. Bir diğer husus ise ülke seçimi. Eğer sizin yurtdışına kargo göndermeniz gibi bir durum söz konusu değilse yabancı ülkeleri seçip kitleye ulaşma oranımızı düşürmeye gerek yok. O yüzden ülke seçimi de gayet önemli bir husus.

Yukarıda kısaca bahsettiğim seçimleri kendi kitlenize uygun bir şekilde yaparsanız İnstagram Reklamları gerçekten de işe yarar.

Ancak kitlenize uygun olmayan seçimler yaparsanız diğer reklam türlerinde olacağı gibi İnstagram Reklamları da size fayda etmeyecektir.

Kısacası kitlenize en uygun seçimleri yaparak İnstagram Reklamlarını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir