instagrama reklam vermek

Sosyal Medya Siteleri arasında güçlü bir yer edinen instagram küçük ya da büyük işletmelerin ekmek kapısı olarak biliniyor. Sosyal Platform eğlencesi bir yana ticaret anlayışı ile instagram beraberinde yenilikleri de getirmeyi asla atlamıyor. Buna göre instagrama reklam vermek de küçük ya da büyük işletmeler için oldukça revaçta olan bir iş olarak biliniyor. Reklam nasıl verilir ya da ne kadar ücret ödersiniz hangi aşamalardan geçersiniz gibi soruların cevaplarını buradan anlatacağız.

Uzun bir süre reklam üzerine çalışmalar yapan instagram 30 Eylül 2016 tarihi itibari ile Türkiye’de reklam kampanyasını başlattı diyebiliriz. Buna göre istediğini alan bir instagram görmekteyiz. Reklamlar ile herkesin kazanmasını amaç edip aynı zamanda kendisinin de bir kazancı olduğunu söylemek mümkündür. instagrama reklam vermek adı altında insanlar bu iş akışına yoğunluk veren reklam türünü oldukça etkili bir şekilde kullanmaktadırlar.  Geniş müşteri kitlesi hedefleyen kullanıcılarına sunduğu bu hizmet sayesinde herkes bu konudan memnuniyetini de dile getirmektedirler. Bu reklam ortaya çıktığı gün ise Vodafone, THY, Boyner gibi ünlü markalar ilk reklam verme işlemini gerçekleştirmişlerdi. Sonrasında ise devamı gelen bir anlayışa ev sahipliği yaptı.

Peki, İnstagrama reklam nasıl verilir?

Facebook tarafından satın alınan bir sosyal platform olduğu için Facebook – İnstagram ilişkisinin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Buna göre Facebook’da reklam hesabı olan herkes instagrama reklam vermek konusunda başarılı bir sonuç alabilirler. Yapılması gerekenlerin başında bu vardır. İnstagrama reklam veremiyorum diyenlerin mutlaka Facebook hesaplarından bir reklam hesabı oluşturmaları gerekir. Power Editor ve Facebook Reklamları API uygulamalarını kullanarak reklamınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca instagram hesabım yok reklam verebilir miyim gibi soruların sorulduğunu da yaptığımız araştırmalarda görmekteyiz. Buna göre kesinlikle instagrama reklam verme konusunda instagram hesabınızın olmasına gerek yoktur. Ancak reklamları takip edebilmek adına açmanızı tavsiye ederiz.  Sizlerin oluşturduğu reklam şeklinin kare ya da dikdörtgen olması kullanıcılara gösterilenlerin sizin oluşturmalarınıza göre olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir