instagrama üye olmak güvenilir mi

instagrama üye olmak
instagrama Üye Olmak Güvenilir mi?

İnstagram 7 yılda 300 milyonu aşkın üye sayısına ulaşan dünyanın en kalabalık sosyal mecrasıdır. Bu kadar insanın üye olduğu hatta günde 75 milyon aktif kullanıcının giriş yaptığı sosyal medya ağı güvenilir midir değil midir? Kullanıcının amacına göre değişir ve aldığınız güvenlik önlemleriyle güvenilir bir hesap haline getirebilirsiniz. Dünyanın her tarafında üyesi bulunan din, dil, ırk ayrımı yapmadan oldukça büyük bir aile olan instagrama üye olmak güvenilir mi sorusuna evet, güvenilir cevabını gönül rahatlığıyla verebiliyorum. Sonuçta orada her yaş grubundan insan aktif ve milyonlarca marka bu sosyal medya üzerinden satış yapıyor bu insanlar neden güvenilir olmayan bir sitede barınsınlar ki?

instagrama üye olmak güvenilir mi sorusuna evet cevabı verdiğimize göre artık üye olabilirsiniz. Ama üye olduktan hemen sonra hesabınızda bir takım güvenlik önlemleri alınız. Güvenlik önlemlerimiz şunlardır; profilinize kesinlikle telefon numaranızı eklemeyin! İnstagram kendine ait gizlilik politikasında telefon numaranız gizli kalacaktır paylaşıma kapalıdır’ dese bile telefon numaranız üzerinden insanlar profil hesabınıza kolaylıkla erişebiliyorlar. Bu gibi durumlarla karşılamak istemiyorsanız profilinizi düzenlerken telefon numaranız bölümünü boş bırakınız. İkinci bir önlem olarak paylaştığınız fotoğraflara konum eklemeyi bir kez daha düşünün. Mesela bir kafede kahvenizi içerken fotoğraf paylaştınız ve kafenin yer bildirimini yaptınız. Siz artık o kafenin etiketinde yer alıyorsunuz. Hesabınız eğer açık konumda ise o kafede paylaşım yapan bir diğer insan sizin fotoğrafınıza ve profil hesabınıza erişebilir.

Üçüncü önlem ise diğer sosyal medya hesaplarınızla bağlantılarınızı kontrol edin. Facebook, twitter ya da filckr hesaplarıyla bağlantılıysa profiliniz paylaştığınız fotoğraf o sosyal medya ağlarında da paylaşım yapıyor. Bunu da gizlilik ayarlarından kontrol edebilirsiniz. Dördüncü güvenlik önlemimiz tehlikeli görünen sizi ilgilendirmeyen bağlantılardan uzak durun. Sizi takip etmeyenleri öğren, gizli hayranları öğren, kim profilime bakmış vb. türden paylaşılmış değişik bağlantılara kesinlikle ve kesinlikle girmeyiniz. Çünkü hesap profiliniz, fotoğraflarınız, kullanıcı adınız ve şifreniz o uygulama ile depolanıyor ve buradan hesabınız ele geçirilebiliyor. Ve son olarak instagrama üye olmak güvenilir mi sorusunun cevabında ki en büyük önlem olan profilinizi gizli tutmanızı öneririz. Hesabınızı gizlilik ayarlarından gizli konuma getirin ve sizi takip etmeyen kişiler sizlere istek göndererek takibe alsınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir