instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi

instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi
instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi


instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi?

Günümüzün en çok kullanılan ve en çok üyesi olan sosyal medya ağı instagram 2010’da Amerika da kurulmuştur. Kısa süre içinde 300 milyonu aşkın üye sayısına kavuşmuştur. İstatistiklere göre günde 75 milyon aktif kullanıcı hesaplarına giriş yapıyor. Bizlerde günümüzün büyük bir kısmını bu sosyal medya içinde geçiriyoruz. Kişisel hesapların yanında markalarda kendilerine birer hesap oluşturmuş durumda. Hesap oluşturmak zor bir şey değil, çok basit bir işlemle ticaret yapmaya başlanıyor. Konu fark etmezsizin ürünler burada sergileniyor. Ödemeler havale, eft, kredi kartı veya kapıda ödeme şeklinde geçekleştiriliyor. Peki, instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi sorusu hepimizin merak ettiği bir konu.

instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi sorusuna iki cevabımız var. Hem güvenilir hem güvenilir değil. İnstagramda alışveriş yapmak güvenilir cevabı için birkaç açıklama yapmamız gerekiyor. Satın almak istediğiniz ürün hangi markaya ait, markanın hesabının takipçi sayısı nedir, yorumlar ne şekilde yapılmış, üretimi Türkiye içinde mi yapılıyor vb gibi soruların cevabı olumlu ise güvenilir alışveriş yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz marka gerçek ve büyük bir markaysa instagramdan satış yapmıyorlar arkadaşlar. Büyük markaların sıfır ürünlerini instagramdan satın almayın. Büyük firmalar instagramda sadece reklam yapıyorlar, bazı büyük firmaların ikinci el ürünleri ya da etiketli sıfır ürünleri satılıyor. Tabi bunlara da güvenmek biraz yürek isteyen bir durum. Tasarımlar yapan küçük çaplı markalar daha çok satış yapmaktadır. Bu markalardan da alışveriş yaparken özellikle iletişim bilgilerine dikkat etmek gerekiyor. Yanlış veya hatalı bir üründe ulaşabileceğiniz bir adres ya da numara mutlaka olmalıdır. Alışveriş yapmadan öncede ürünün tanıtım fotoğrafının altındaki yorumlara mutlaka bakmanızı tavsiye ediyoruz. Uygunsuz yorumlar varsa kesinlikle satın almamanızı öneririz.

instagramda alışveriş yapmak güvenilir mi sorusunun diğer cevabı güvenilir değil içinde birkaç bir şey söylemek istiyoruz. Günümüzde artık birçok üçkâğıtçı insan, sosyal medyayı kullanarak insanları dolandırıyor. Sizde alışveriş yapmak istiyorsanız ve seçtiğiniz bir marka varsa mutlaka profilin açıklamasında bulunan yazıları okuyunuz. İletişim numarası adresi var mı ve ödeme şeklinizi mümkün olduğunda kredi kartıyla, havale yoluyla değil kapıda ödeme tercihini seçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir