İnstagram’da Ürün Satmak

İnstagram’da Ürün Satmak

Merhabalar, bugün sizler için önceki makalelerimde oldukça fazla bir şekilde yer verdiğim bir konu olan instagram’da ürün satmak konusunu, bu makalemde derinlemesine anlatacağım.

Önceki makalelerimde ayakkabı satmak örneğini çok kez kullanmıştım. Şimdi o örneğin daha kapsamlı hali olan ürün satmak konusunu anlatacağım.

Bildiğiniz üzere artık her şey internetle alakalı olmaya başladı. Eskiden sokaklarda gördüğümüz ayakkabı satıcıları vs. şimdi instagram’da karşımıza çıkıyor.

Şuan hiçbir çevreniz olmasa bile, internette veya instagram’da çeşitli yerlere reklam vererek ürünlerinizi gayet güzel bir şekilde pazarlayabiliyorsunuz.

İşte internetin ticarette en cazip kılan noktası bu. Bir dükkan tutma zorunluluğunuz yok, çevrenizin olması gibi bir zorunluluk yok. Kendi evinizde bilgisayar başında milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

Bu ürün satma işleri ise son zamanlarda genellikle instagram’da dönmektedir. Çünkü kullanıcılarla birebir kontak kurabileceğiniz bir ortam. Ve bu işi çözenler bu işin ekmeğini gayet güzel bir şekilde yiyorlar.

İnstagram’da fenomenleri veya ünlüleri takip ediyorsanız illaki bir ayakkabı veya tişört gibi ürünlerin reklamını yaptıklarını görmüşsünüzdür. İşte bu satıcıların en çok kullandığı reklam tipi budur. Fenomenlere veya ünlülere belirli bir para karşılığı kendi ürünlerinin reklamını yaptırırlar.

Veya instagram’a sponsorlu reklamlar vererek kendi ürünlerini milyonlarca üyeye ulaştırarak satmaya çalışırlar.

Artık bir dükkan tutarak değil de bir instagram hesabı sahibi olarak aylık binlerce satış yapabilirsiniz.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir