İnstagram’dan Alışveriş Yapılır Mı ?

İnstagram’dan Alışveriş Yapılır Mı ?

 

Merhabalar, bugün hepimizin aklında yer alan bir sorunun cevabını vermeye çalışacağım. Hepimiz ana sayfada dolaşırken mutlaka görüyoruzdur, instagram’a reklam veren butikleri.

Bu butikler güzel güzel fotoğraflar paylaşıyorlar, ürünlerini sergiliyorlar güzel hoş ancak şöyle bir durum var ; biz hangi butiğe güveneceğimizi bilemiyoruz. Çünkü daha önce sipariş veren kişiler bazı butiklerin ürünleri göndermediğini veya yanlış gönderdiğini söylüyorlar. Ki benim bir arkadaşımın başına da böyle bir olay gelmişti. Yanlış ürün gönderdiler ve mesaj attığımızda direk engelliyorlardı, hiçbir şekilde geri dönüş yapmadılar ve o şekilde kalmıştı.

İşte başlıkta da gördüğümüz soru buradan yola çıkıyor aslında. Herkes güvenilir olmadığı için alışveriş yapmaya korkuyor açıkçası.

Aslında güvenilir olup olmadığını takipçi ve beğeni sayılarından anlayabilirdik ancak neredeyse tüm satıcılar bot takipçi ve bot beğeni atarak sayfalarını gelişmiş göstermeye çalışıyorlar. Bu yüzden de güvenilir olup olmadıklarını anlayamıyoruz tabi ki.

Aslına bakarsak daha önce sipariş veren kişilerin yorumlarına bakarak satıcının güvenilir olup olmadığını anlayabiliriz.

Eğer bir satıcının güvenilir olduğunu kesin olarak anlarsak ondan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliriz. Ve hiçbir sıkıntı da olmaz.

Yani kısacası instagram’da güvenilir olduğunu anladığımız satıcılardan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliriz.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir