İnstagram’ın Algoritması

Selamlar, bugün sizlere instagram’da gelişmek için bilmeniz gereken instagramın algoritmasını anlatacağım. Umarım hepinizin işine yarar ve bol bol takipçi ve beğeni kazanırsınız. Ünlü olursanız beni de görmeyi unutmayın. Neden kendin yapmıyorsun diyenler içinde şöyle bir cevap vereyim;

Ben bu şekilde takipçiyi vs. gram umursamam ve uğraşmam. Ha kendi kendine gelirse gayet kabul ederim ancak gönderi paylaşıp bir şeyler yaparak uğraşamam valla.

Şimdi lafı uzatmadan algoritmayı anlatmaya başlayayım. 

Öncelikle her sosyal medya platformunun bir algoritması vardır. Bu algoritma denen şey ise o platform da öne çıkmayı sağlayan bir şeydir. Mesela youtube’da videonuzun öne çıkmasını istiyorsanız sizi izleyenlerin daha fazla like atmasını sağlamanız gerekmektedir. Ne kadar çok like alırsanız o kadar kolay bir şekilde trendler kısmına çıkabilirsiniz

İnstagram’ın algoritması ise gönderinin kaydedilmesidir. Gönderiniz ne kadar çok kullanıcı tarafından kaydedilirse keşfet kısmına çıkma şansınız o kadar artmaktadır.

Takipçilerinize duyurarak gönderinizi kaydetmelerini söyleyebilirsiniz veya gönderi kaydetme adı altında satılan paketlerden alıp keşfete çıkabilirsiniz.

Tabi ki keşfete çıkmak için kaydetme yeterli olmaz. Takipçi sayınıza göre like sayınızda yüksek olmalıdır.

Eğer bu algoritmaları düzgün kullanırsanız keşfete çıkma şansınız yüksek olacaktır.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir