Neden İnstagram

Merhabalar, bugün diğer makalelerime göre biraz daha değişik bir makale yazacağım. Makalemin genel konusu “neden instagram kullanırız” olacak. Ancak içersin de farklı farklı konulara da yer vermeye çalışacağım elimden geldiği kadar.

Günümüzde sosyal medya kullanmayan insan sayısı çok azdır diye düşünüyorum. Çünkü artık 10 yaşındaki çocuğun elinde de telefon var 70 yaşında ki dedenin, ninenin de elinde telefon var. Ve istatistiklere bakıldığında telefonda en çok vakit geçirilen yer sosyal medya.

Bu yüzden günümüzde neredeyse tüm insanlar bir adet sosyal medya hesabına sahip. Bu hesap facebook, instagram, youtube vs. olabilir hiç fark etmez.

Şimdi asıl sorumuzun cevabını vermeye çalışmaya başlayalım. Öncelikle sorumuzun cevabını vermek için sorumuzu hatırlamak gerekiyor. Sorumuz “neden instagram” dı.

Bu kadar sosyal medya platformu varken son zamanlarda instagram neden bu kadar kullanılmaya başladı bunu düşünmek lazım.

Aslına bakarsak instagram dan önce en çok kullanılan sosyal medya platformu facebook idi. Ancak son yıllarda instagram bayağı popüler olarak zirveye oturmuş durumda.

24 saatlik hikaye olayını ilk başlatan sosyal medya platformu snapchat olmasına rağmen sonradan bu özelliği araklayan instagram, hikaye özelliği daha fonksiyonel hale getirerek tüm fırsatları eline geçirdi diyebiliriz.

İşte hikaye özelliğini gayet iyi bir şekilde kullanan ve reklamını çok iyi yapan instagram belkide bu özellik ile diğer sosyal medya platformlarına fark attı.

Bence instagram’ın bu kadar çok kullanılmasının sebebi, sürekli güzel yenilikler getirerek kullanıcıların hizmetine sunmasıdır.

Buğra AKTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir